| LDCCristi a întrebat:

Ce sunt aia masoni sau iluminati nu stiu cum...Dar ateii aia ce mai sunt? De ce cand aud numele mason parca imi aminteste de un animal :laughing?

4 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Masonul este un membru al organizatiei masonice(cauta pe wikipedia pentru mai multe informatii), in ultimul timp este asociat cu termenul de,, illuminati''. Ateii sunt persoanele care nu cred in divinitate.

Răspuns utilizator avertizat
| Popescu_Ionut_1995 a răspuns:

Ateii sunt persoanele care nu au credinta si cred ca masonii sunt ceva lagati tot de religie>

| ElenaNarcisa a răspuns:

Ateii sunt acele persoane care neaga sub orice formă existența Divinitații,fie ca e vorba de zei, de Allah, de Iehova, de Iisus Hristos etc. Masonii sunt deseori asemanați Illuminatilor datorita insemnelor comune pe care acestia le folosesc. In opinia mea, inca nu este cert daca acestia cred intr-Un Dumnezeu insa este clar ca trebuie sa te feresti de aceste persoane. Cel mai probabil sunt organizații satanice care doar se fac ca pledeaza in favoarea lui Iisus pentru a-i atrage pe cei naivi. Daca vrei mai multe detalii putem pastra legatura. happy