| Cirus a întrebat:

Ce telefon ai alege intre un Samsung omnia i900, Nokia 5800 express music, galaxy y. sau mai bine zis ce telefon mi.ati recomanda ( sa fie smarthphone, touchscreen, wi fi, gps - inspecial atea 3). si sa coste zic si eu maxim 250 lei? SH desigur

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Salut, sa le luam pe rand.
--> memoria RAM:
Samsung Omnia are 128 MB RAM, 256 MB ROM; Nokia Xpress are 128 MB RAM; Galaxy y are 290 MB RAM.

-In privinta ramilor castiga deci Samsung Omnia.

--> Camera:
Samsung Omnia are 5 MP; Nokia XpressMusic are 3 MP; Galaxy y are 2 MP.

-Deci in privinta camerei, castiga din nou Samsung Omnia.

--> Procesorul, viteza:
Samsung Omnia are 624 Mhz, Nokia Xpress are 424 Mhz, Galaxy y are 830 Mhz.

--> Aici castiga Galaxy Y.

Pentru poze, iti recomand Samsung Omnia; pentru jocuri optez pentru Galaxy Y, pentru ca are android.

Ai aici toate detaliile pentru telefoane:
Samsung Omnia: http://www.gsmarena.com/samsung_i900_omnia-2422.php
Nokia Xpress Music: http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic-2537.php
Galaxy y: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y_s5360-4117.php

Depinde ce vrei;)

3 răspunsuri:
| Cirus explică:

Omnia i900 si omnia i8000 sunt ambele cu windows mnobile pe 8 / 16 gb mem interna, omnia i8000 ( omnia 2 ) are 5mp camera. ecram 3.7 ". omnia 1 are 3.5 ". omnia 2 se schimba desc cu iphone 3g am vaz mai nou. deci nu stiu ce sa zic n.am multi bani, dar dupa parerea mea, un omnia 1 /2 la 250 lei merge. nu credeti?

Răspuns utilizator avertizat
| tioan a răspuns:

Chestia e ca la banii aia nu prea ai cum sa-ti iei ceva calumea...mai bine mai strange bani si iti iei un iPhone 3G/3GS la mana a 2-a impecabil (e maxim 500 lei)