| SilentDark a întrebat:

Ce tip de sticla este mai rezistenta? Cea sub presiune (Gorilla Glass 4) sau cea anti-glont? Si de ce?

M-am uitat la cateva teste cu aceste doua tipuri de sticla, in special pe parbrize. Am vazut ca amandoua rezistala socuri puternice si la proiectile.

Vreau sa stiu care dintre ele e mai eficienta.

Pura curiozitate...

1 răspuns:
| PrafConstantinel a răspuns:

Depinde cat de groasa este cea antiglont, cu cat mai groasa cu atat mai rezistenta pentru ca este facuta cu straturi de plastic care tin sticla in loc la impact puternic