| Cheloo_4836 a întrebat:

Ce windows recomandati pentru sistemul: 2 gb ram ddr3, procesor AMD sempron le-140 2.7Ghz,Nvidia Geforce 512mb, hdd 320gb.Mentionez ca nu joc jocuri aparute noi cu cerinte de sistem mari.

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Ti-ar merge si Win 7 daca tii neaparat sa-l ai, dar eu te-as sfatui sa pui un XP, daca gasesti cu SP3. Daca nu, macar SP2, ca se poate updata ulterior. Succes!

5 răspunsuri:
| Claudiu2011 a răspuns:

Categoric windwos xp sp 2.

| Albatross a răspuns:

Eu folosesc Windows Xp SP2 si mi s-a parut cel mai bun windows dintre toate.

| Drag0s a răspuns:

Merge foarte bine Windows 7... ai cerintele necesare pentru win7. baga versiunea x64 sa nu ai probleme cu driverele.

| karma15 a răspuns:

Eu folosesc windows XP SP3 si imi merge foarte bine.Cum Spui u ca nu joci jocuri cu cerinte mari ai putea folosi si Windows 7 ca iti suporta.

| RaduROG a răspuns:

Pt. calc. Windows Xp SP2 dar daca ai Netbook sau Notebook îti recomand Windows 7 Home Edition