| anonim_4396 a întrebat:

Cine cunoaste sau cine foloseste Clicknet? Daca vreau sa-mi fac un abonament de 2 ani pentru Clicknet Power, trebuie sa am si telefon fix de la romtelecom? sau dolce?

2 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Salut. Da trebuie sa ai telefon ca sa poti trage internet(nu conteaza de care, si cel mai ieftin abonament de telefon merge;)), din cauza ca semnalul de internet e prin acel cablu de telefon.Am si eu net de la clicknet, viteza e aproape acceptabila doar ca preturile sunt prea mari(dar asta e, in zona la mine e singurul provider de net). Afli mai multe detalii aici http://suport.romtelecom.ro/app/answers/detail/a_id/62/kw/internet/r_id/166 fix ce te intereseaza.Numai bine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si eu am Clicknet Power si trebuie sa ai telefon fix, este asa cum a spus Lucian Gabriel. Eu sunt multumit de Romtelecom, este adevarat ca ma costa cca 80 lei pe luna, dar am primit telefonul si modemul gratuit, instalarea a fost gratuita si urmeaza sa am 6 luni gratuite (am prins o promotie). Numai bine!