| cristianzgz3 a întrebat:

Cine imi poate da mai multe drivere de sunet?

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Driverul de sunet e unic pentru fiecare placa de sunet in parte. Deci nu ai cum sa iei mai multe drivere si sa te astepti sa mearga.
Cel mai simplu... vezi ce placa de baza ai, vezi de cine e produsa, intri pe site la producator cauti modelul placii si descarci driverul.
Pentru alte lucruri interesante despre calcualtoare trage un ochi aici: http://www.tutorialepc.ro

| dge18 a răspuns:

Realtek e cel mai folosit.
IDT high definition codec este bun pentru windows 7
Si cam pe astea le stiu :3
Daca vrei sa iti instalezi driver-ul special pentru laptopul/calculatorul tau foloseste slimdrivers;-)

| Luci19 a răspuns:

Game booster ( daca te pasioneaza cat de cat jocurile ) e o aplicatie care pe langa faptul ca iti da mai multa performanta iti da si posibilitatea sa downloadezi ultimele drivere audio si video pentru configuratia ta

| Aliana4sweet a răspuns:

Daca vrei un driver anume poti instala urmatorull program: http://www.mocasoft.ro/......pc-ul-tau/ te ajuta sa gasesti driverul care se potriveste cel mai bine componentelor tale