| GuesYO a întrebat:

Cine imi poate spune cat de bun este acest procesor, si cat de bun este in legatura cu gamming-ul si vizionatul de filme etc. Intel(R) pentium(R) CPU g2030 @ 3. 00ghz 3.00ghz dau funda.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este un procesor acceptabil. Vizionarea de filme nici nu se mai pune problema poate rula blu ray-uri de peste 60gb fluent.
Cat despre gaming nici aici nu sa tocmai prost. Poti rula majoritatea jocurilor din ziua de astazi la rezolutii si detalii decente. Sa nu mai zic ca este un procesor overclockabil in draci, deci daca te pricepi in ale overclockingului, il poti urca lejer la 4 sau peste 4ghz.

| diablo2 a răspuns:

E praf lol, pentru gaming e slab, pentru filme mai merge...