| nerito a întrebat:

Cine imi poate zice si mie in ce tara sunt fabricate produsele Akai.

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Au fost initial produse in Japonia, pe vremea cand faceau lucruri de calitate (in special amplificatoare). Din anul 1999, Akai a devenit companie subsidiara pentru nu stiu ce companie din China (deci casa de productie s-a mutat in China). Nu ca ar fi un lucru de speriat (multe firme mai renumite ca Akai au casa de productie in China), dar in ultimul timp au scos numai electronice de toata jena.

1 răspuns:
| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Evident Japonia...
Akai inseamna rosu, e adjectiv de tip i