Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cine imi recomanda si mie un laptop bun la un pret avantajos?
Funda

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde pentru ce vrei acel laptop, ce vei face cu el, programare, editare audio-video, desene grafice, gaming intens, sau office, adica, Youtube, retele de socializare, word, powerpoint chestii de genul?

| DeathLord93 a răspuns:

Pai cati bani esti dispus sa dai pe el si pentru ce il cumperi gaiming editare etc?
Eu mi am luat la 3300 de lei un Asus cu procesor i7 6700 pana la 3.50 Ghz placa video Nvidia GF GTX 950M de 4GB hard 1Tb 7200 rpm 8GB ram

Răspuns utilizator avertizat
| Dumbi a răspuns:

Eu il am si iti recomand Asus X550, are un procesor de i3, o placa video nVidia GTX 750, 4 gb ram… Ce poti sa iti doresti la un laptop de 1.500 de lei? E bun si pentru gaming si pentru office. happy

| Aaalin a răspuns:

Un laptop Asus Rog GL553VW ar fi foarte bun pentru. gaming daca la asta te refereai

| Rvolution a răspuns:

Un laptop bun e de la 6000 lei in sus

| Gonrax a răspuns:

Ce înseamnă "preț avantajos" pentru tine? Ce buget ai?
Și pentru ce vrei să-l folosești?

| Cristian_Marius_2003 a răspuns:

La buget de 2200 de ron iti faci pc cu Procesor I3, Placa de baza Gigabite Gaming, Placa video Gtx 1050, 8gb ram, 1 tera, carcasa gaming, surasa 600 W un culer Noctua

| AsaMaCheama a răspuns:

Depinde acum daca vrei pe Gaming mai bun ar fi un PC

| Kiki20098 a răspuns:

Asus..ieftin si bun

Răspuns utilizator avertizat
| AsaMaCheama a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Adevarat, dar jocurile de pe consola sunt de obicei blocate in 30 fps si grafica e mai buna dar un laptop pentru jocuri s-ar incinge destul de tare sa nu mai vb daca ii pui si un AMD si acum nu prea putem compara un GTX750 de PC cu unu de laptop + daca se arde o piesa din laptop nu se inlocuieste asa usor ca la o unitate

| Daniel9988 a răspuns:

1.La ce vrei sa il folosesti?
2.Care e bugetul maxim?

| Elynad a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el.
Incearca sa bagi cateva filtre aici si sa gasesti singur cel mai bun laptop pentru tine: https://www.laptopbun.com/