| ralluca15lp a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu niste probleme la info? Dau funda!
Se citeste din fisier n numere naturale. Sa se afiseze:
1. Numerele in care prima cifra apare de mai multe ori.
2. Numerele in care numarul de aparitii ale cifrei maxime este egala cu cifra minima.
3. Numerele in care media aritmetica dintre cifra maxima si cifra minima nu apare ca cifra in numar.
4. Numerele in care suma cifrelor este o cifra a numarului.
5. Numerele in care numarul obtinut prin eliminarea ultimei si primei cifre este palindrom.
6. Numerele superprime.

5 răspunsuri:
| Mayuri a răspuns:

In ce limbaj de programare?

| ralluca15lp explică (pentru Mayuri):

C++

| Mayuri a răspuns (pentru ralluca15lp):

Aia nu imi mai aduc aminte. Pe vremea mea am facut Borland. sad

| ralluca15lp explică (pentru Mayuri):

Of sad ...eu sunt in primul an si nu am inteles prea bine programarea...

| Mayuri a răspuns (pentru ralluca15lp):

Te cred, eu am terminat mate-info si mi-a placut informatica, dar nu mai am nici o tangenta. Imi aduc aminte ca in Borland era functia TRACE (F7) si puteai urmari in program liniile pas cu pas si vedeai exact unde intra in bucla infinita sau unde dadea eroare. In C++ se numeste altcumva, dar nu-mi aduc aminte nici sa ma bati! big grin