| Alexx15 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa invat C++ sau php?
Vreau in principal sa le inteleg.
Am lucrat si in HTML, daca ajuta cu ceva la php (cred ca ajuta).
As prefer sa stam de vorba pe Skype sau YMessenger (audio)
Puteti sa-mi lasati un mesaj cu numele de Skype/ mess.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Imi cer scuze dar nu te pot ajuta pe messenger/skype pentru ca sunt destul de ocupata cu invatatul...
In orice caz, eu am invatat c++, html si php de pe acest site :
www.w3schools.com
Ajuta foarte mult, dar trebuie sa stii engleza :D.
Sper ca am ajutat cat de cat.

| StefanKogut a răspuns:

C++ este un limbaj primar, simplu de invatat, greu de administrat in viata reala de catre novici. Iti recomand sa treci peste el intr-o lectura rapida si apoi sa te apuci sa inveti un limbaj modern: java, c#,..., php este un limbaj de scripting pentru programare de tip server-side, in momentul de fata este limbajul de web server dominant, limbajul in sine este simplu, problema va aparea la multimea de librarii disponibile nu toate foarte bine facute. Pentru contact: stevieko@yahoo.com, nu pe mess ca nu stau toata ziua on-line.

| emi1998 a răspuns:

Http://www.teora.ro/......mbshop.cgi
altcumva nu te pot ajuta ca e mult de explicat.Si Php este ca html tot pentru web developing.C++ n-are nici o legatura cu ele.