| haromszekinicu a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna din ce cauza mi se tot restarteaza calculatorul?
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| CeltiCraiN2 a răspuns:

Se restarteaza singur? Ai incercat sa-i schimbi Sistemul de operare? du-te la cineva care stie. O zi buna!

| Gsix a răspuns:

S-ar putea sa fi contactat un virus de repornire a sistemului de operare, sau ai ocupata prea multa memorie si nu face fata computerul, sau sistemul de operare este foaaaarte vechi

| haromszekinicu explică (pentru CeltiCraiN2):

Am reinstalat wind XP si tot asa face.....frecventa de restartare difera, nu este regulata.
Uneori merge 4-5 ore alteori la 20-50 de min.

| VinWeasel a răspuns:

Salut, cand anume ti se restarteaza: in jocuri sau in idle?
Ce sursa ai? M-ar interesa si restul componentelor (cpu, ram, placa video).

| hahalera2323 a răspuns:

Verifica coolerul de la procesor...si unde intra firul ala din el in placa de baza