| Dudu521 a întrebat:

TPU! Cine poate sa-mi spuna, de ce cand ma joc metin2 GX, mi se restarteaza calculatorul? in timp ce ma joc sad

FUNDA! pentru cel mai bun raspuns big grin

5 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Da,culerul nu raceste bine.Ca sa te convingi singur descarca si instaleaza everest, dai la computer, sensor si vezi temperaturile. Daca procesorul este Intel, trebuie sa nu depaseasca 55grade, iar la amd sa nu depaseasca 65 grade. Funda!

| Lolităăăă a răspuns:

Da. e posibil, si mie mi se mai intampla, poate din cauza rds-ului, ti se deconecteaza, sau are ceva pc.
Sper ca tiam ft de ajutorhappy

| e36 a răspuns:

Coolerul poate nu mai raceste bine. sau se mai poate de la priza. Mi s-a intamplat de la priza. aveam bagata in acelasi loc si televizorul, si monitorul, si unitatea, si boxele, si imprimanta, tot ce e posibil si s-a ars la un momentdat.Pc-ul se deschidea, dar se reseta daca il solicitiam putin mai mult.

| Dudu521 explică:

Nu cred ca este de la cooler, pentru ca de obicei mi se inchide cand apas space, sau click drepta pe mouse, si foarte ciudat ca atunci cand aveam Windows XP ( acu mam 7 ultimate ) NU se restarta! si daca ma joc metin pe la ora 7:00 dimineata nu are nimic, adica nu se inchide merge pperfect, doar cand e populatie mi se inchide straight face, ma ROG multumesc pentru toate raspunsurile date big grin

| Hasky98 a răspuns:

Cooler`ul tau nu raceste bine procesorul si din aceea se restarteaza.
Mi`s-a intamplat happy