| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cum sa fac un cd bootabil(mai exact vreau sa pun un windows pe cd si vreau sa-l fac sa se deschida asa cum trebuie sa se deschida un cd cu windows, sa il pot deschide chiar daca nu mai am soft pe calculator)
stiti voi mai bine ca mine, care stiti.

Va rog sa ma ajutati, la cel mai bun i dau funditalaughing

Răspuns Câştigător
| agentulagent a răspuns:

Tu trebuie ai windowsul ca o imagine.iso... de exemplu windows.iso. Poti da click dreapta pe ea si sa dai direct "Burn or Nero" sau daca nu ai nero instalat "burn or windows media player" si ar trebui sa inceapa sa srie pe cd. Daca nu reusesti asa. intri in nero si te apuci de copiat din calculator pe cd, normal. numai ca nu trebuie sa dezarhivezi acel windows care il ai in calculator...

sper sa-ti fi fost de ajutor, nu stiu daca am fost destul de explicit, dar speram sa fdi inteles happy fundita