CONCURS: Care e gadget-ul tau preferat?

Fiecare dintre noi foloseste zilnic cel putin un aparat care-i face treaba si viata mai usoara, mai placuta sau pur si simplu mai distractiva. De la gear de gaming la ceasuri desprinse din filmele sci-fi sau vreo plita fabuloasa cu inductie, ceva tot trebuie sa stea pe primul loc in topul preferintelor personale.

Ca sa exploram acest domeniu, va invitam la un concurs alaturi de prietenii de la evoMAG.ro. Tot ce trebuie sa faceti este sa ne spuneti care e gadget-ul vostru preferat si de ce.

Apoi noi va premiem cu 3 vouchere de 300, 200 si 100 de lei, dar si 3 stick-uri USB de 4GB de la Intel, toate oferite de evoMAG.ro.

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 29 septembrie. Apoi anuntam castigatorii. Cele mai interesante 3 raspunsuri isi vor adjudeca voucherele, iar stick-urile vor fi acordate prin tragere la sorti.

Mult succes!

196 răspunsuri:
| LadyMary a răspuns:

Samsung Galaxi S3 sau Calculatorul cu Windows 8

| Nicoleta_D_Andreea_1998 a răspuns:

Telefonul cu Android, pentru că poate fi personalizat şi folosit la aproape orice, de la navigare pe internet în timp ce călătoreşti, până la busolă şi mp3 player cu funcţii complexe.

| EmoKidx a răspuns:

Gadgetul meu preferat este laptopul, deoarece este la fel de performant ca si pc, este portabil, il poti folosi si in spati publice ca si cum ai fi acasa.

| Florea_Lucian_1984 a răspuns:

Telefonul mobil Apple iPhone 5, deoarece este foarte performant si are un design stilat.

| kingcata99 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este Telefon Mobil HTC Windows Phone 8X:
1.Acest smartphone prinde via? ă atunci când îl îmbini cu personalitatea? i preferin? ele tale. De asemenea, 8X prezintă un obiectiv pentru camera frontală, cu unghi ultra-lat, ce cuprinde mai multe persoane în cadru. Captezi întregul moment? i absolut pe toată lumea; fiecare chip din grup? i peisajul înconjurător. Partajează totul pe ecranul extraordinar, care prezintă detalii bogate? i realiste, chiar? i atunci când sunt vizualizate la lumină solară directă
2.Cameră de talie mondială, concepută pentru fotograful din tine.
HTC ImageChip asigură faptul că vei realiza fotografii de înaltă calitate, clare? i fidele, chiar? i în condi? ii de luminozitate redusă, cum ar fi în restaurante cu lumină difuză, la întâlniri în interior sau la apus.
2.Ecran extraordinar în orice condi? ii de vizualizare.
Imaginile arată mai bine ca oricând pe ecranul HTC laminat, cu contrast clar? i culori excelente, chiar? i atunci când sunt expuse la lumină solară directă sau când sunt vizualizate din unghiuri înguste. Ecranul Gorilla® Glass durabil, u? or? i rezistent la zgârieturi combate uzura zilnică, astfel încât te vei bucura de un ecran clar, impecabil, rezistent în timp.
3. Universul tău, pus la dispozi? ie „live".
Redimensionează, rearanjează? i colorează din nou aplica? iile? i cadrele Live pe ecranul de pornire, pentru vizibilitate rapidă? i acces u? or la cele mai importante persoane? i pasiuni ale tale.
Deci telefonul este la genul "Foarte Tare Frate"

| Alessa28 a răspuns:

Hard disk-ul extern. d e ce? pentru ca imi este util in vacante si este mic si cu o memorie mare care pot incarca orice pe el si folosi pe laptop si nu pierd datele.

| andreea2121 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este iphone deoarece are are foarte multe aplicatii si nu este greu de folosit.Chiar daca nu am inca acest ''iphone'' mi-l doresc foarte mult si o sa il cumpar cat de repede posibil.Camera iSight de pe iPhone este una dintre cele mai bune camere din Romania, si chiar si din alte tari, facand poze artistice, si uimitoare!
Si nu in ultimul rand datoriata sistemului de operare IOS, care este cel mai avansat si stabil sistem de operare
Sper sa castig si succes tuturor :*!

| dumitrel99 a răspuns:

Ceasul

| InfamulGeorge a răspuns:

Sunt sigur ca nu sunt singurul care o sa aleaga smartphone-ul drept gadget-ul suprem, si pe buna dreptate, el fiind suma mai multor gadget-uri
Le-am prins pe toate, walkman, tamagochi, acuma anticele console portabile, si acuma le am pe toate in unul. Aparat de fotografiat, GPS, carnetel de notat, telefon, consola portabila, music player, sa nu mai spun ca conexiunea la internet care il face un guru al tuturor lucrurilor. Daca ar face si clatite, nu m-as mai insura. Tehnologia poate fi rece, dar amintirile stocate pe telefonul meu, il fac un pic mai "uman", ca si motto-ul S3-ului. Sunt un gamer mai inrait, un meloman si imi place sa surprind "ceea ce imi place" in fotografii, este ideal pentru mine. Nu mi-ar fi asa de greu fara el, dar mai bine sa-l am si sa nu-mi foloseasca, decat sa am nevoie si sa nu-l am. In zilele noastre este cam indispensabil. Pot sa-l consider si consilierul meu de afaceri, avand posibilitatea sa verific daca firma mai este activa, atunci cand cer factura pentru firma.
Desigur ca da dependenta, unele chiar vin cu superglue pe ele ( prea multe fete stau cu el in mana ), dar asa cum nu l-am avut multi ani, nimeni n-o sa moara fara el.

| sKiLeTu a răspuns:

Am ales sa prezint telefonul Samsung Galaxy S4, deoarece este Full HD, are un display de 1080p si o rezolutie de 440ppi. Ceea ce este foarte interesant la acest telefon, este urmatorul lucru: are ecran flexibil. Are o camera de 13MP si este rivalul telefoanelor Apple. A ajuns la Mobile World Congress 2013 organizat la Barcelona, în luna Februarie. Are Android 4.2 JellyBean, ecran de 5 inch si este flexibil(cum am spus mai devreme), subtire, 3GB RAM, Procesor QuadCore de 2Ghz si este disponibil la 16GB, 32GB, 64GB si 128GB. Era sa uit: mai are o camera fata cu integrare Skype de 1, 9MP. Aceasta a fost mica mea prezentare a telefonului Samsung Galaxy S4!

| ionutbosukiler a răspuns:

Leptop-ul Laptop APPLE MacBook Pro cu afisaj Retina me665ro/a Intel Core i7 2.7GHz, 15.4", 16GB, 512GB, nVIDIA GeForce GT 650M 1GB GDDR5, OS X Mountain Lion.

Este un laptop pe care eu nu mi-l permit dar imi place foarte mult, are tot ce iti trebuie...Nu ai ce sa ii reprosezi!

| MusicIsMyMedicinexo a răspuns:

Imi iubesc laptopul pentru ca el ma ajuta sa comunic cu prietenii mei si cu mama mea care este plecata in strainatate. El ma ajuta sa urmaresc sporturile mele preferate, care nu se difuzeaza si la tv (decat dupa cateva saptamani) [wrestling si box]. Editez video-uri si poze, si de asta nu cred ca as putea sta fara laptop, gadget-ul meu preferat. Succes tuturor participantilor happy!

| Kiki_8537 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este periuta de dinti electrica. Nu mai trebuie sa dau stanga-dreapta-stanga-dreapta, ea face tot

| daviddorobantu a răspuns:

Samsung galaxy note 2

| Rusu_Alexandru_1991 a răspuns:

Cel mai util gadget este smartphone-ul deoarece este foarte important ca poti sa suni, sa intri pe internet cand ai urgent nevoie, sa faci poze, sa trimiti mesaje.

| BlackDream80 a răspuns:

Nu cred ca am un gadget preferat deoarece fiecare gadget pe care il folosesc ma ajuta intr-un anumit fel incepand de la Laptop, Telefon, Play Station, Mp4 s.a. imi satisfac diferite nevoi fiecare gaget are rolul lui, nu consider ca am un gadget preferat imi plac multe gadgeturi desi nu dispun de ele, fiecare gadget este unic in felul lui! Se incearac acum crearea gadgetu-lui suprem care sa satisfaca tote nevoile, insa este greu de realizat acest gadget, fiecare gadget este special in felul lui este foarte greu de realizat derorece fiecare are ceva special pentru utilizator care poate nu il gaseste la alt gadget! Insa nu este imposibil de realizat gadgetul suprem!

| iMagicDreams a răspuns:

Iphone-ul... e foarte bun si rezistent.

| FlaviusHd a răspuns:

Gadgetul meu preferat este Samsung galaxy y

| agnesmaryo a răspuns:

In aceasta lume-n care,
Romanul nu are
Bani nici de mancare,
Este insa-n pas cu moda
Si se poarta cu tableta,
Pe la scoli, pe la serviciu
Toata lumea a prins viciul!
Nu conteaza daca esti director
Sau un biet maturator,
Trebuie neaparat sa ai
O tableta, un smartphone!
Nu conteaza de-ai nevoie
Sau nu ai de-asa ceva,
De-ti impune moda scumpa,
Trebuie sa fii in pas cu ea.
Ce conteaza ca nu stim,
Romaneste sa vorbim?
Avem touch, avem wireless,
Trece ziua fara stres.
O tableta am si eu,
Si sta-n geanta mea mereu!
O port unde am treaba,
C-are portabilitate draga,
Iar c-un gadget asa,, tare"
Inspiratia-i mai mare
La scris poezii si basme,
Roamne si drame!
Fiindca le tastez rapid
Atunci cand imi vin in gand!

| Greti_Serban_1969 a răspuns:

gadget-ul meu preferat este Samsung I9300 GALAXY S3, pentru ca imi ofera o experiență de comunicare la cele mai înalte standarde.Prietenii stiu de ce!

| Umbe a răspuns:

Ipad 4

| Andy_Andrei_1996 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este smarthphone-ul meu, fără de care viața nu ar mai fii la fel.Pe el ascult muzică, stau pe facebook.Am o mulțime de aplicații care îmi fac viața mai ușoară. Pasiunea mea este fotografia, iar cu camera foto pe care acesta o are și aplicațiile pnetru editarea pozelor mă ajută să pot face oriunde și oricând!

| freddie a răspuns:

Samsung Galaxy S4 deoarece fata de alte telefoane vorbim despre un telefon mai subtire de 136.6 x 69.8 x 79 mm si 130 de grame, cu o memorie de 2GB RAM, care poate fi achizitionat cu un spatiu de stocare de 16/32/64 GB, plus un spatiu micro SD de pana la 64 GB.

Bateria, un punct sensibil pentru multe smartphone-uri, va fi de 2600 mAh, iar displayul va avea 4.99 inch Full HD Super AMOLED de 441 ppi, la o rezolutie de 1920 x 1080. La nivelul camerelor foto - video, Galaxy S4 va avea o camera principala de 13 MP si una frontala de 2 MP, iar pentru cei care vor viteza cand navigheaza, acest telefon va suporta atat retele 3G, cat si 4G LTE, cu viteze de download de pana la 100 MP si upload de pana la 50 MB.

| ilare a răspuns:

Htc one black.

| Maaxi a răspuns:

Gadget-ul meu preferat este calculatorul.Deoarece pe el stau cel mai mult cu fostii colegi de generala happy dupa o zii grea de liceu laughing) ma joc cu ei tongue

| claudialungu a răspuns:

Telefonul mobil mi se pare cel mai util

| Dorutu_Doru_1988 a răspuns:

Am un Samsung galaxy note 2 de care imi este foarte drag.In sensul ca este tot ceea ce mi-am dorit de la un smartpone.claritatea pozelor in care imi pastrez toate amintirile placute alaturi de cei dragi,procesorul care ma ajuta la fiecare aplicatie care ruleaza fara probleme,designul care ma da pe spate, aplicatiile care ma surprind neincetat si care in fiecare zi descopar altceva, ecranul care te duce cu gandul la o mini tableta, dar este un telefon foarte performant, pen-ul care poti sa face tot ceea ce ti trece prin cap cu el (fie poze personalizare, fie documente etc)claritatea superioara a ecranului si camerei.este absolut fantastic.

| Viziteu_Victor_1986 a răspuns:

Iphone 5 deoarece ma caracterizeaza

| biabyby23 a răspuns:

Tableta Apple!

| lilipop a răspuns:

Aparatul foto al baiatului meu, ii face placere sa se joace cu el, in fiecare zi fotografiaza revistele ce apar la choscuri.