CONCURS: Care e gadget-ul tau preferat?

Fiecare dintre noi foloseste zilnic cel putin un aparat care-i face treaba si viata mai usoara, mai placuta sau pur si simplu mai distractiva. De la gear de gaming la ceasuri desprinse din filmele sci-fi sau vreo plita fabuloasa cu inductie, ceva tot trebuie sa stea pe primul loc in topul preferintelor personale.

Ca sa exploram acest domeniu, va invitam la un concurs alaturi de prietenii de la evoMAG.ro. Tot ce trebuie sa faceti este sa ne spuneti care e gadget-ul vostru preferat si de ce.

Apoi noi va premiem cu 3 vouchere de 300, 200 si 100 de lei, dar si 3 stick-uri USB de 4GB de la Intel, toate oferite de evoMAG.ro.

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 29 septembrie. Apoi anuntam castigatorii. Cele mai interesante 3 raspunsuri isi vor adjudeca voucherele, iar stick-urile vor fi acordate prin tragere la sorti.

Mult succes!

196 răspunsuri:
| axelyno a răspuns:

Samsung galaxy s 3 pentru ca detine o multime de functii si un design atragator

| lilipop a răspuns:

Aparatul foto al copilului ii face viata mai frumoasa cand fotografiaza revistele preferate

| Bors_Ioan_1966 a răspuns:

Data fiind situatia financiara a familiei mele eu folosesc calculatorul si ma"minunez" de minunile tehnolgice existente pe piata si comercializate de evoMAG.ro."Ochii vad, inima cere, ce sa fac nu am puter-lovele"

| RobertoA a răspuns:

Incarcatorul solar pentru telefon mobil.
Este evident de ce este util. Nu raman in pana cand mi-e lumea mai draga.

| Tom_Paul_1986 a răspuns:

Htc One Red... fashion, stylized, excelent in orice situatie si practic oricand!

| Vasilescu_Ionel-Cornel_1974 a răspuns:

Laptop-ul meu este pe primul loc desi e cam batranel.

| Ginell a răspuns:

Laptopul e gadgetul meu preferat si nu doar preferat, cel mai utilizat. Are tot ce am nevoie incorporat si e foarte usor de transportat, nu ca un telefon, dar e mult mai util.

| mmonika1304 a răspuns:

Laptopul meu e gadgetul meu preferat deoarece este multifunctional: pot sa lucrez pe el, pot sa ma recreez tot pe el, sa navighez pe internet, sa ascult muzica, sa vizionez un film, sa fac tot ce vreau, ceea ce imi ofera comfortul ce mi-l doresc.

| Maryan_Dominic_1995 a răspuns:

Toate produsele de la AMD

| Paul_Costin_1978 a răspuns:

Laptop

| Diaconu_Lorena_1984 a răspuns:

IPhone

| Daliu_Monica_1979 a răspuns:

Mie tableta mi se pare cel mai tare gadget al momentului, pentru ca poate inlocui extreme de multe alte echipamente: desktop PC, laptop, consola de jocuri, telefon, agenda, ebook reader, poti urmari filme, asculta muzica si toate acestea cu oriunde si oricand. Mobilitatea, dimensiunile reduse si faptul ca poate face atat de multe face din tableta cel mai tare gadget al momentului!

| Nicoleta_Nico_1967 a răspuns:

Gadgetu-ul meu preferat este smartphone-ul e cu mine oriunde..nu plec fara el niciodata...winking

| basler a răspuns:

Iphone

| SMOT a răspuns:

STIKURILE de memorie sau pentru conectare la internet.Nu iti mai trebuie absolut nimic. Daca nu poti sa te incadrezi in memoria alocata, poti folosi stiku de conexiune la internet si transfera datele acolo unde stii numai tu!

| munaaa a răspuns:

Laptop-ul, ma ajuta sa particip la concursuri happy

| chrissa79 a răspuns:

Sunt mai multe, si toate au calitatile lor incontestabile, insa cred ca cel care intruneste cele mai multe cerinte este Iphone (iti ofera acces la nenumarate aplicatii, navigare web oriunde, fara a fi nevoie sa cari un ditamai laptop-ul dupa tine etc, etc

| Aluculesei_Brindusa_1967 a răspuns:

Calculatorul este preferatul meu si fara el as fi ca si moarta laughing

| popikaoana a răspuns:

Gadgetul meu preferat este smartphone-ul, deoarece, datorita lui, pot comunica cu prietenii: apeluri vocale, mesaje scrise, mesaje pe chat-urile de pe retelele de socializare; pot face fotografii cu el pe care sa le impartasesc imediat cu prietenii, pot viziona videoclipuri, imi pot verifica mailul de oriunde, ma pot uita pe cursuri doar dintr-un click...este tot ce am nevoie(daca ar face si mancare ar fi perfect!)

| AdyBarosanu12 a răspuns:

Tableta

| Vulcu_Anca_1991 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este un smartphone. poate fii Iphone 5, Galaxy S4, Nokia Lumia,nu conteaza; in zilele noastre un smartphone a ajuns sa inlocuiasca pc-ul si laptop-urile,am ajuns sa le folosim oriunde,pe strada,acasa,la scoala,chiar si la w.c.(chiar daca nu recunoastem).iti poti petrece timpul liber cu el,sa te joci,sa citesti, sa faci poze de calitate, de nici nu-ti mai trebuie aparat foto, a devenit cel mai bun prieten, care e mereu langa tine, pana te lasa bateria

| costelsilviu a răspuns:

Tableta Allview Alldro Speed DUO:
+ pretul foarte mic
+ Capacul spate este din aluminiu
+ Destul de slim ca grosime
+ Rezolutie suficienta 1280x800
+ Densitate pixeli 216 ppi
+ Culori naturale vs. OLED
+ Rapida

| Mirica_Bianca_1983 a răspuns:

Eu folosesc calculatorul si misepare cel mai distractiv

| Puiu_Silvia_1985 a răspuns:

Tableta, deoarece beneficiaza de cateva avantaje mari: portabilitate, poti face poze, poti privi filme, asculta muzica, jocuri, face poze, citi carti. Si totul in buzunarul sau gentuta ta.

| Adina_Radu_1987 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este ipad 4. Imi place pentru ca orice aplicatie se deschide imediat, totul merge foarte repede. Sistemul de operare este mereu imbunatatit

| Caprioru_Ralu_1992 a răspuns:

Orice gadget cu internet si youtube pentru a-mi tine fetita ocupata are toata simpatia meahappy

| Ignat_Ana-Maria_1986 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este tableta...imi este indispensabila..acasa,la birou, oriunde ma duc este si ea cu minehappy de ce? pentru ca ma ajuta oriunde, oricand si oricumhappy

| Starstruck22 a răspuns:

Gadget-ul meu preferat este smartphone-ul meu dintr-un singur motiv: am posibilitatea sa dau check-in-uri de oriunde as fi. Pentru celelalte functii (apeluri, poze, muzica) as putea foarte bine sa am un telefon de 100 de lei, un aparat foto sau un mp3. Dar e la moda smartphone-ul happy Ne adaptam.

| Iuly_Mili_1976 a răspuns:

Laptop-ul.