| geo691 a întrebat:

Coolere externe laptop au vreun efect?

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Da, sunt o solutie foarte buna de a scapa laptopul de cateva grade.
Cu un cooler de calitate am castigat 10 grade in minus pe nucleele procesorului, ceea ce e mare lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un flux de aer mai bun pentru componente si evident o racire mai buna.Sunt si cateva dezavantaje la care cei care le-au facut au inchis ochii, in caz ca folosesti laptop intr-un mediu cu mult praf vei avea de suferit, asta in caz ca nu ai o surubelnita la indemana.

| audi_8241 a răspuns:

Desfa capacul din dreptul cooler-ului cu o surubelnita si curata praful dintre cooler si radiatorul procesorului. vei ramane surprins cat de gros e stratul de praf adunat acolo...