| Madalin_Dragos_1998 a întrebat:

Cu ce program pot randa rapid videoclipuri?
Ma refer ca, cu un procesor i7 se randeaza in 7 ore, 40 de minute videoclip la calitate 720p in SonyVegas 13.
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu trebuia sa-l cumperi. Sunt cateva editoare video foarte bune si mai ieftine, dar in fine. Atunci, cand randezi, intra in setari si alege alt codec, dupa cum ti-am spus.( alegi formatul-avi, mp4..alegi rezolutia si aici trebuie sa ai si posibilitatea sa schimbi codec-ul). Il mai poti incerca pe asta gratuit:
http://www.pcfreetime.com/

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai stai asa, ca daca ridici setarile la randare de mama-mama, de tu stii ce format si ce bitrate ai acolo, normal sa dureze. Si daca tot ti-ai permis sa cumperi vegas si i7, cumpara si tu un gpu gen gtx 760, si revii dupa sa imi zici cum e cu randarea.

| Madalin_Dragos_1998 explică (pentru sltlp):

Am gtx 650

| sltlp a răspuns (pentru Madalin_Dragos_1998):

Si la randare ai bifat sa randeze si cu gpu-ul(cuda)?

| Madalin_Dragos_1998 explică (pentru sltlp):

Merge si mai rapit! mersi mult te tot

| horia2012 a răspuns:

Dureaza asa de mult pentru ca alegi la codec H264. Alege mpeg4, xvid, divx.
Eu il folosesc si pe asta, dar nu e gratis:
http://www.winavi.com/video-converter/

| Madalin_Dragos_1998 explică (pentru horia2012):

Nu gasesc si nu am acum bani sa cumpar winavi-ul tocmai ce-am cumparat SV 13

| Madalin_Dragos_1998 explică (pentru horia2012):

Am asit niste setari foarte bune pentru Sony multumesc extrem de mult!

| horia2012 a răspuns (pentru Madalin_Dragos_1998):

Cu placere.

| horia2012 a răspuns (pentru Madalin_Dragos_1998):

Nu trebuia sa-l cumperi. Sunt cateva editoare video foarte bune si mai ieftine, dar in fine. Atunci, cand randezi, intra in setari si alege alt codec, dupa cum ti-am spus.( alegi formatul-avi, mp4..alegi rezolutia si aici trebuie sa ai si posibilitatea sa schimbi codec-ul). Il mai poti incerca pe asta gratuit:
http://www.pcfreetime.com/

| Firtescu_Sebi_1979 a răspuns:

Cine îmi spune și mie cu ce program pot randa videoclipuri?