| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se sterge plasma

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Sunt servetele speciale care se gasesc la magazinele IT. Sunt acele servetele cu care poti sterge si ecranele la laptopuri, monitoare, televizoare LCD. Au o parte umeda si una uscata. E bine sa stergi plasma cand e oprita.

6 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Cu materiale destinate acestui scop - servetele speciale, spray special pentru plasme si monitoare LCD, carpa moale care absoarbe si nu lasa scame. Nu folosi substante pe care nu le cunosti (alcooli, acetone, substante de geamuri. Aceste plasme si monitoare au un strat antireflex si de protectie care poate fi deteriorat.

carla
| carla a răspuns:

Stiu ca exista niste servetele umede speciale, precum si solutii. Intreaba la un magazin IT, ei au pentru LCD-uri asemenea produse si le poti folosi si la plasma. Nu e rea nici ideea lui mlm, cred ca poti face si asa.

| DenissaDeea a răspuns:

Cu apa simpla calduta nimic in apa cand stergi plasma, monitor:inmoi laveta in apa calduta si stergi, dupa ce ai sters stergi foarte ff.bine cu un servetel f.foarte fin sa nu zgaraia.sau cu lavete umede speciale accestui lucru si stergi cu lavete sau servetele uscate si fine...

mlm
| mlm a răspuns:

Cu spray de geamuri, sprutezi intreaga suprafata dar sa ai grija sa nu se scurga in chederul dejos, incepi de la margini si apoi spre interior, foloseste lavete fine uscate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna"sprutezi"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mlm, multumesc mult. din context imi dau seama ce inseamna. dar nu stiam ca e un regionalism si nici sensul exact al cuvantului. pupici.