| denisTiky a întrebat:

Cu ce te ajuta o placa de captura pe un pc? Ce poti face cu ea?

1 răspuns:
| AlexuuM a răspuns:

Totusi, ti-as spune ca denumirea completa este: placa de captura video, si te ajuta sa inregistrezi semnalul video de pe un dispozitiv extern (camera, banda magnetica, video-player, etc.) si sa il transpui in format digital, pe HDD-ul calculatorului tau.

Asadar, vei putea transfera casete VHS pe calculator in format AVI, sau casete MiniDV (pentru camere portabile) intr-un format video preferat pe PC.