| crimtu5 a întrebat:

Cum accesez aplicatia magazin google play?/

Răspuns Câştigător
| Roardemai a răspuns:

Mai e greu.Si eu am incercat de mi-a luat foc capul.Pana la urma am fost la cineva ca am relatii.Si nea' Gelu de la periferie mi-a facut tot. Oricum am platit vreo 5-6 milioane.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De pe ce? La tableta sau telefon cu android, vine preinstalata din fabrica.Doar iti faci cont pe Google si atat.Pe pc, scrii pe Google.

| crimtu5 explică (pentru darrio2007):

Eu pe telefon cu android da imi tot zice ca nu am accesat aplicatia magazin google play

| piTiCcu a răspuns:

Ar trebui sa ai instalata default aplicatia Google Play sau Google Market. Asigura-te ca ai acces la o retea wireless functionala, acceseaza aplicatia Google Play si alege ce aplicatii sau jocuri sa iti instalezi in telefon sau in tableta. Restul vine de la sine, iar daca nu ai instalata aplicatia se merge la Setari=>Conturi si sincronizare, se introduce un cont google (daca nu ai unul recomandat ar fi sa iti creezi de pe PC), iar apoi aplicatia Google Play functioneaza fara probleme atata timp cat exista o conexiune la internet.Baftă!