| zgomotoasa a întrebat:

Cum activez butonul pentru a-mi seta tastatura pentru lb. romana? Acel mic buton din dreapta desktop-ului unde poti selecta "RO" sau "EN". Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| cataswat a răspuns:

Mergi in Start->Control Panel->Change displey language sau Regional and Language(depinde cum iti arata tie)->Change Keyboard->Keyboards and Languages->apasa Change Keyboards->add->cauti Romanian iar apoi apesi a 3-a casuta->Ok

Cam asta a fost TOThappy

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| flavianeacsu a răspuns:

Exact de acolo! Selectezi "RO".
Bafta :*

| lucy1234 a răspuns:

La bara de start apare in dreapta EN si o tastatura langa ea.Dai pe EN si apare si RO.

| alexidragon a răspuns:

Salut! Deci tu nu il ai.Pai da click dreapta pe mijlocul barei de start si du-te la "Toolbars" si de acolo da click-stanga pe "Language bar". Exact asa laughing

| alexidragon a răspuns:

Deci nu il ai. crying. Daca chiar vil vrei happy da click-dreapta pe bara de start in mijloc mai exact. Apoi du-te cu sagetuta la "Toolbars" si de acolo click-stanga pe "Language bar"!

| alexidragon a răspuns:

Deci nu il ai. crying. Daca chiar vil vrei happy da click-dreapta pe bara de start in mijloc mai exact. Apoi du-te cu sagetuta la "Toolbars" si de acolo click--stanga pe "Language bar"!