| denysuka16 a întrebat:

Cum activez netul gratuit la telefon (huaweiU8650) funda la primul raspuns corect

3 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Pentru a te conecta la internet, este necesar un router wireless. Ce face acest router wireless? Da semnalul Wi-fi cu care poti intra pe net. Daca dispui de un astfel de dispozitiv te poti conecta la el. Dar din moment ce nu stii cum sa activezi netul, banuiesc ca nu ai asa ceva.
Asa ca singura sansa este sa gasesti un semnal Wi-fi de la vecini care nu au o parola la conexiune, sau sa te intelegi cu unul si sa iti spuna parola.
Pentru a te conecta la Wi-fi de pe telefonul cu android Huawei U8650 Sonic, intri in meniu, alegi setari, iar acolo o sa ai Wi-fi-ul.

| einsteinchen a răspuns:

Simplu: pornesti WiFi-ul si te conectezi la un router fara parola.

Asta este raspunsul pe care pot sa ti-l dau in functie de datele pe care le-am gasit in intrebarea ta.

Nu ai spus daca ai abonament sau daca ai cartela. Ce fel de abonament ai sau ce optiune vrei sa activezi la cartela. Nimic!

| stefanlaurentiu98 a răspuns:

Ascest serviciu este numai pentru utilizatorii Orange Pre Pay. Intri la *100# si selectezi ramura Internet. Apoi pe a doua paginia vei gasi,, Testeaza gratuit timp de 7 zile internetul pe mobi'''. Selecezi, si apoi,, Activeaza'', iar apoi astepti mesajul scris de confirmare.