| Pisicuța a întrebat:

Cum adica sistem symbian,(la telefoane)?
Vreau sa zic ce face?

2 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Sistemul simbian de la telefoanele mobile lucreaza cam 70% ca un sistem de operare pentru pc.
Il poti folosi cu usurinta si poti lucra cu multe procese in acelasi timp.

| StefanS a răspuns:

Sistemul symbian la telefone (Nokia si Sony ericson in special) este sistemul de operare. Cum la tine pe calculator ai windows(ai putea sa ai debian, fedora sau altele) asa pe telefoane poate sa fie symbian, Maemo, android, iOs, WIndows mobile...
Mai multe informatii despre symbian poti sa gasesti aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Symbian