| coosmin24 a întrebat:

Cum aflu formatul placii de baza?

3 răspunsuri:
| Durol a răspuns:

Te uiti ce placa de baza ai si cauti pe net informati despre ea

| Nicolae_Ciofu_1976 a răspuns:

Cred ca gasesti aici http://bit.ly/NoUtw6R

| smoji a răspuns:

Instalezi Everest sau Aida64. Vezi acolo modelul placii de baza, o cauti pe net si vezi de care e. Micro ATX si ATX sunt cele mai populare. Iti poti da seama si dupa tipul de unitate. Daca ai un Mid Tower iar placa intra perfect, adica fara spatii in partea dreapta si jos, atunci ai un ATX mai mult ca sigur. Daca e mai mica atunci e un Micro ATX. Bafta.