| JonD a întrebat:

Cum as putea curata ventilatorul de la laptop fara sa il desfac?

5 răspunsuri:
| Razvan03Andrei a răspuns:

Da, intr-adevar. daca-l desfaci iti pierzi garantia la el, dar nu se poate intampla nimica rau daca ai pe cineva care se pricepe la desfacut laptop-uri happy poti sa patesti sa ti se incalzeasca asa tare incat sa ti se arda componente din el..si nu e bine!

Pana atunci ai putea cu un compresor sau cu aspiratorul. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| OhGodWhy a răspuns:

Sincer daca ai un compresor poti sa-l cureti intr-un minut fara probleme, altcumva fara sa-l desfaci nu prea sunt multe metode.
Sincer am incercat de multe ori, este cea mai buna cale.

| vatco a răspuns:

Depinde ce model de laptop ai.este ceva mai greu dar nu imposibil.

| jeoytrp a răspuns:

Iti recomand sa il desfaci, ca s iun prieten tocmai acum si a deschis laptopul si la curatat de praf, si a fost la praf de nu iti poti imagina, o gramada, si de la praf se incalzeste si se duce sursa si procesurl, in rest poti sa il tii pe masa sa nu intre praf, nu in pat sau pe paturi.