| anonim_4396 a întrebat:

Cum ativez modulele cookie

2 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Pentru ce browser vrei?

| Soborigozaur a răspuns:

Ookie-urile trebuie să fie activate în browserul dvs. de internet pentru ca dvs. să puteţi salva numeroase setări de căutare cum ar fi Căutarea sigură, locaţia şi Google Instant.

Un cookie este un fişier mic de pe computerul dvs., care salvează setările pentru internet. Dacă cookie-urile nu sunt activate, numeroase preferinţe pentru Căutarea Google nu vor fi salvate.

Deoarece cookie-urile sunt salvate pe computerul dvs., setările pe care le salvează se aplică numai pentru computerul şi pentru browserul pe care le-aţi utilizat pentru a seta preferinţele respective. Prin urmare, cookie-urile sunt deosebit de utile dacă de obicei utilizaţi acelaşi computer şi acelaşi browser. De asemenea, cookie-urile sunt utile pentru a furniza o experienţă de căutare mai bună, prin permiterea rezultatelor personalizate.

Cum puteţi să activaţi cookie-urile

Consultaţi Centrul de ajutor pentru Conturi Google ca să aflaţi cum puteţi activa cookie-urile.

Reţineţi că şi cookie-urile terţă parte trebuie să fie activate pentru ca unele setări pentru Căutarea Google să funcţioneze (cum ar fi blocarea pentru Căutare sigură). În unele browsere, cum ar fi Safari, setarea prestabilită nu permite cookie-urile terţă parte; prin urmare, asiguraţi-vă că şi aceste cookie-uri sunt activate, dacă doriţi să salvaţi aceste setări Google.

Sper ca te-am ajutat.
Funda?