| FazekasErvin a întrebat:

Cum deschid locul pentru CD la laptopurile Lenovo? Nu are buton de deschidere.

12 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cred ca nu are nici unitate optica, in acest caz.Mai nou asa se fabrica ca sa coste cat mai putin.

| FazekasErvin explică (pentru MskDesign):

Si cum il deschid? am nevoie urdent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FazekasErvin):

Esti retardat? Nu intelegi ca unele modele nu au unitate optica? Foloseste una pe usb.

| bcalex96 a răspuns:

Incearca asta:
Intra in My Computer : si dublu click la DVD RW Drive sau CD Drive cum ai tu daca nu iti apare apasa pe Devices with Removable Storage.

| DjNick112 a răspuns:

Hm....inca nu stiu un laptop care sa-l cumper si sa nu aiba DVD-RW, poate are si nu-l stii sa deschizi, intra in My Computer> si asa cum scrie Local Disk C, Local Disk D, asa trebuie sa scrie si DVD RW Drive, acuma depinde ce litera, da clok dreapta pe el si Eject, asa trebuie sa iasa, asta in cazul in care ai unitate optica

| MskDesign a răspuns (pentru FazekasErvin):

In primul rand trebuie sa iti cumperi o unitate optica in functie de marca si versiunea laptop-ului.In al doilea, trebuie sa te uiti in spate unde are un mic surubel si il scoti.Bagi unitatea optica dupa care repui surubelul. Daca ai garantie sa nu faci ceea ce ti-am zis caci o vei pierde.

| MskDesign a răspuns (pentru DjNick112):

Eu am un Acer Extensa nou, preinstalat cu windows 8 si fara unitate optica.In ziua de azi nici nu prea mai folosesc cd/dvd.

| Zaygon a răspuns:

Zi modelul de Lenovo care il ai. Daca e din seria veche g500, g550 sau seria z500, z510 sau seria noua g50, g70 ar trebui sa aiba unitate dvd.

| FazekasErvin explică (pentru anonim_4396):

Sti ce anonim nu ma faci tu pe mine retardat clar odata ce nu ma cunosti vezi-ti de treaba

| Stoica_Florin_1959 a răspuns:

Cum deschid locul pentru Cd?

| Alex_Fane_1994 a răspuns:

Unde pot gasi un usb

| Smantana_Romeo_1976 a răspuns:

Cum se deschide cdul la leptopul Lenovo