| Giant123456 a întrebat:

Cum devii moderator pe brainly?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iată ce trebuie să știi :
Ambasadorii Brainly sunt moderatori activi, atenți, cu experiență îndelungată pe site, care se ocupă de completarea echipei de moderare de pe site.

Ambasadorii Brainly sunt :
1. https://brainly.ro/profil/cipriciprian110-78125
2. https://brainly.ro/profil/HawkEyed-1067241
3. https://brainly.ro/profil/Le0nard-734014

Rolul lor este acela de a facilita recrutarea noilor moderatori din rândul celor mai buni și mai conștiincioși utilizatori, care îndeplinesc totodată criteriile cu caracter obligatoriu pentru a deveni moderatori, enumerate mai jos.

Candidatul la titlul de moderator:

1. trebuie să aibă minimum 200 de răspunsuri complete și corecte, însoțite de explicații;
2. scrie corect în limba română;
3. este prietenos și nu se ceartă / nu instigă la ceartă;
4. nu folosește niciodată un limbaj ironic sau vulgar;
5. are decența de a nu cere coroana (acordarea coroanei reprezintă dreptul celui care a postat întrebarea, fără a fi influențat în decizia sa);
6. este activ pe site de cel puțin 2 luni;
7. are cont curat (fără avertizări primite pentru răspunsuri în bătaie de joc și fără niciun ban);
8. nu mai are alte conturi pe site.
Recrutarea noilor moderatori se desfășoară prin respectarea următoarelor etape:

1. candidatul la titlul de moderator va solicita de la unul dintre ambasadori codul pentru testul de moderator, pe care îl va susține pe http://brainly.artur99.net/;
2. primirea codului pentru test poate dura mai multe zile, analizarea activității complete a utilizatorului necesitând timp și răbdare;
3. utilizatorii care nu îndeplinesc cele 8 condiții obligatorii de mai sus NU vor primi cod pentru test;
4. nota minimă obținută în test este 7.00;
5. candidatul la titlul de moderator va fi prezentat către echipa de moderatori, care vor vota pro/contra acordării titlului de moderator;
6. dacă toate aceste etape au fost parcurse cu succes, utilizatorul va primi titlul de moderator și privilegiile aferente și i se vor explica drepturile și responsabilitățile ce îi revin.
Recomandări pentru candidații la titlul de moderator:

– obținerea în mod frecvent a titlurilor „Utilizatorul știe-tot", „Cel mai apreciat", „Vânătorul de spam-uri" și „Cel mai inteligent" reprezintă un avantaj;
– orice încercare de a trișa în timpul testului va duce la descalificarea candidatului.

Succes!

Ar trebui, mai întâi, să citești regulamentul site-ului Brainly.ro.
https://brainlyro.wordpress.com/2017/04/18/regulament-brainly/

| Andrei780 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat de atenti incat la germana mi-a raspuns in francezalaughing

| MariaDN2002 a răspuns:

Nu-i adevărat eu sunt moderator ( MariaDN)
Nu trebuie să ai multe puncte...trebuie să promovezi un test. testul pentru moderatori să iei peste 7, apoi trebuie sa te aleaga cei 2 Ambasadori ( Eu si CipriCiprian110) si pe langa asta trebuie sa ai cel putin 100 de teme rezolvate ( in gereal ii aporbam cu cei peste 200 )

| VasileVasile2345 a răspuns (pentru MariaDN2002):

Cine esti tu? Si cine e CipriCiprian110!?

| MariaDN2002 a răspuns (pentru VasileVasile2345):

Ambasadori Brainly

| VasileVasile2345 a răspuns (pentru MariaDN2002):

Ce inseamna astaaaaa? Stii ceva nu te mai lauda atata, stii tu multe! tongue tongue

| MariaDN2002 a răspuns (pentru VasileVasile2345):

-.-

| VasileVasile2345 a răspuns (pentru MariaDN2002):

Ce inseamna mutra aia? Vezi ca ma enrvezi! De fapt esti o copchila care vrea sa se dea mare ca este Ambasador! Mai scuteste-ma 1

| MariaDN2002 a răspuns (pentru VasileVasile2345):

Aha

| VasileVasile2345 a răspuns (pentru MariaDN2002):

Ce,,aha'' visezi?!? Veziti de brainly-ul tau si lasa-ne pe noi in pace! Si apropo ai o poza jalnica laughing

| IloveElenaGheorghe a răspuns:

Pai...
1) raspunzi in asa fel incat sa ai peste 28 000 de puncte
2) fate prieten cu mine! numele profilului e lutreca, si am o poza cu Elena Gheorghe.

| Giant123456 explică (pentru IloveElenaGheorghe):

Da, dar am intrat pe brainly din 20 aprilie 2015 până pe 6 iunie. Pe 6 iunie am abandonat site-ul pentru că moderatorii îmi şterg răspunsurile mele şi le-au şters conturile lui Stelist47 care avea 3852 puncte şi lui Mihaimihai11 care avea -260 puncte. De frică să nu mi se şteargă şi mie contul, mi-e frică să-l mai deschid(sa intru pe brainly)

| IloveElenaGheorghe a răspuns (pentru Giant123456):

Mai incearca! Alta cale nu exista dea a fi moderator! Si nu prea cred ca o sa-ti stearga contul ca asa vor ei /raspunsurile daca nu sunt banale.

| Giant123456 explică (pentru IloveElenaGheorghe):

Nu am intrat pe brainly de frică să nu-mi şteargă contul. Am întâlnit mulți utilizatori care li s-au şters contul, chiar şi cine au fost pe lista mea de prieteni. Dă-mi link-ul de la profilul tău de pe brainly, şi o să mă imprietenesc cu tine happy

| withaflac a răspuns:

Buna! Pentru a deveni moderator pe brainly trebuie sa:
1) completezi formularul asta:http://tinyurl.com/brainlyro, dar trebuie sa ai rabdare pana te verifica.
2)intre timp sa dai raspunsuri corecte si sa raportezi corect.
3)Trebuie sa ai minim 2000 puncte
4)Trebuie sa vorbesti, prin mesaje private cu moderatorii cat si cu acesti ultilizatori:Vic04usea si ctinamaria31. Acestia se ocupa de moderatori cauta noi ultilizatori pentru si ii fac si pe altii, bineinteles.