| theROOcKsTArr a întrebat:

Cum fac comanda /disarmall la gm meu de sa:mp? Pana acum am reusit sa fac doar /disarm :

if(strcmp(cmd, "/unarm", true) == 0 || strcmp(cmd, "/disarm", true) == 0)
{
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 4 || IsPlayerAdmin(playerid))
{
tmp = strtok(cmdtext, idx);
if(! strlen(tmp))
{
SendClientMessage(playerid, 0xC3F6B3AA, "USAGE: /unarm || /disarm [playerid/PartOfName]");
SendClientMessage(playerid, 0xC3F6B3AA, "FUNCTIE: Dezarmeaza un jucator.");
return 1;
}

giveplayerid = ReturnUser(tmp);
if(giveplayerid!= INVALID_PLAYER_ID)
{
GetPlayerName(giveplayerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
ResetPlayerWeapons(giveplayerid);
printf("[ADMIN]: Admin %s disarmed %s.", sendername, giveplayer);
format(string, sizeof(string), "[ADMIN] %s a dezarmat pe %s", sendername, giveplayer);
ABroadCast(COLOR_YELLOW, string, 1);
format(string, sizeof(string), "Ai fost dezarmat de Admin %s.", sendername);
SendClientMessage(playerid, 0x33FF99FF, string);
}
else if(giveplayerid == INVALID_PLAYER_ID)
{
format(string, sizeof(string), "%d is not an activ player.", giveplayerid);
SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, string);
}
else
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, " you are not authorized to use that command!");
}
return 1;
}

2 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Pai ce iti trebuie sa dai disarmall? cu disarmall nu faci decat sa eservezi playerii. poate unii isi cumpara arma si tu le-o iei. lasa si tu ip-ul poate intru si eu p sv tau(nu am mai jucat samp de 2 ani) laughing

| LaurBNS a răspuns:

Vă aşteptăm pe www.kronex.ro! Server SA:MP RPG.KRONEX.RO!