| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac o imagine sa fie fie cat toata pagina din Microsoft Word, si cum pun un text peste ea?

Răspuns Câştigător
| dmdany07 a răspuns:

Dupa ce ai pus imaginea in word(2010, cred ca si in 2007 e la fel):
- click dreapta pe ea
->Warp text
->Behind text
Acum pur si simplu click pe ea si "tragi" de unul din punctuletele din colturi ca s-o faci cat vrei.
Pt ca ai dat" behind text" acum imaginea e ca un fundal si pur si simplu scrii peste ea ca si cum ai scrie orice alt document. Dai si tu space si enter pana iti aliniezi textul cum vrei.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bisebi a răspuns:

La ce-ti trebuie ca s-ar putea sa o faci si in powerpoint ca eu asa fac.tot cu office-u

| Stoica_Marian_1985 a răspuns:

La colturi are niste sfori si tu trebuie sa tragi de ele ca sa o micsorezi sau sa o maresti