| samy95 a întrebat:

Cum fac sa apara o imagine pe toate silde-urile unui powerpoint cu exceptia slide-ului 1?

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Dai la slide design,alegi un design si acesta ti se va pune pe toate slide-urile. Ca sa elimini imaginea de pe primul slide, dai click dreapta pe el si alegi Background si la culoare alegi Alb. Sa ai grija ca atunci cand scrii, sa alegi culoarea fontului, ca probabil se va seta pe alb.

| kmyangel a răspuns:

1.de la insert dai "insert slide" tot de acolo dai "insert picture" (acesta este slide-ul diferit) 2. iar dai insert slide, insert picture (poza care vr sa apara pe restul slide-urilor) dupa dai tot de la insert "duplicate slide" de cate ori doresti. Sper ca ti-am fost de folos!

| samy95 explică:

Vreau sa fac cu master slide...da nu imaginea acea sa fie background...ci sa fie o sigla, un logo, care sa apara in toate slide-urile