| marga09 a întrebat:

Cum fac sa pun o melodie intr-o prezentare powepoint astfel incat sa nu se opreasca chiar daca dau click pentru a schimba slide'ul?

5 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Dupa ce ai terminat de realizat prezentarea faci asa : Insert >>> Movies and sound >>> Sound from ( aici alegi de unde iei melodia ) si setezi timpul cat vrei sa ruleze piesa. Apoi previzualizezi ( sa vezi daca-ti place ) salvezi prezentarea si ...gata.Spor la treaba!

| Alphawolf a răspuns:

Animations/Custom Animations... in dreapta gasesti Effect Options/Timing... pentru fiecare poza sau melodie in parte

| anss23 a răspuns:

Eu la aparatul meu de fotografiat am programul lui de descarcat pozele de pe aparat pe PC adica l-am instalat pe calculator cand am luat aparatu si pot sa dau slideshow si pun ce melodie vreau eu sa se auda.

Dar poti sa faci si altcumvabig grinupa ce pui melodia pui la setarile de la slideshow sa se schimbe poza automat la oricate secunde vrei. Adica nu mai trebuie sa dai tu click ca sa se schimbe.

Stiu ca nu-i cea mai buna metoda dar e singura pe care o stiu.
Sper ca te-am ajutat. happy

| anss23 a răspuns:

Eu am instalat pe calculator programul aparatului meu foto de descarcat pozele din aparat din calculator ca e mai bine decat cu Copy>Paste.Si cu programul ala poti sapui la slideshow sa se auda ce melodii vrei tu.

Dar uite si alta metoda:
Cand dai pozele la slideshow la setari poti sa pui pozele sa se schimbe automat la un interval de cate secunde vrei tu.Deci nu mai trebuie sa dai tu click pentru. a schimba slide-ul.

Stiu ca nu e cea mai buna si mai eleganta solutie dar la mine merge. Sper ca te-am ajutat. happy

| andreilucian2010 a răspuns:

Insert >>> Movies and sound >>> Sound from ( aici alegi de unde iei melodia ) si setezi timpul cat vrei sa ruleze piesa. Apoi previzualizezi ( sa vezi daca-ti place ) salvezi prezentarea
Cam atat trebuie sa faci, spor la lucru!