| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac un stick bootabil?

3 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Bv Macgyverlaughing). Poti face un stick bootabil foarte simplu(cred ca vrei sa instalezi Windows de pe el). In primul rand scrii pe stick toate datele de pe DVD cu Windows(inclusiv cele ascunse, 2-3 fisiere si neaparat executabilele Boot. exe). Apoi, intri in BIOS si selectezi 1th Boot Device ca fiind USB'ul. Apoi, restart! Costi

Shin
| Shin a răspuns:

Niciunul nu aveti dreptate... nu e de ajuns doar sa dai copy/paste.
Aici ai un tutorial:
http://maketecheasier.com/......2009/01/23

P. S. A aparut un tool de la Microsoft, selectezi sursa imaginii de la windows, ii dai destinatia (USB sau DVD) si-ti face automat stick-ul sau dvd-ul bootabil.
Numai bine, Shin;)

| macgyver a răspuns:

Din cate stiu eu, un stick nu poti sa il faci bootabil. Trebuie cumparat un stick bootabil.