| madalynaaa a întrebat:

Cum "fotografiez" ecranul? am auzit de copy-paste dar nu ma descurc
mai explicit

16 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Apasa o data tasta PRINT SCREEN, mai apoi intra in programul Paint si apasa simultan tastele CTRL si V apoi salveaza rezultatul sub forma unui format dorit happy

| LawR3n a răspuns:

Lol

| andrei90tm a răspuns:

Pai depinde in ce sens vrei sa-l "fotografiezi". daca vrei o captura a desktop-ului poti folosi Easy Screen Capture. Daca vrei sa scoti la imprimanta o imagine cu desktop-ul tau pur si simplu click pe desktop dupa aceea lovesti tasta "Print Screen/Sys Rq" cea dintre "Backspace" si "Scroll Lock". Daca nu merge asa atunci fa-i o captura cu Easy Screen Capture. dupa ce i-ai facut captura scoate-o la imprimanta ( click dreapta > Print )
Daca nu gasesti Easy Screen Capture add la va_ubesc_fetelor@yahoo.com

Sper ca ti-am fost de folos si ai inteles ceva de mai sus.

Numai bine!

| Antonia90 a răspuns:

La tastatura (mai in partea dreapta) scrie Print Screen. Apoi intri in Paint, iar apoi apesi CTRL+V. Apoi, o salvezi unde vrei! Bafta!happy

| AcI a răspuns:

Sunt diverse metode de a facei un screen la un dextop!
Exzista pe tastatura un buton in care trebuie sa ai un aparat foto! (pe unele)
Dar daca foloseste photoscape! Cand intri in el ai o comanta! Captureaza e jos! dai click pe ia si iti alegi cum sa fotografezi...

| 16.laura.16 a răspuns:

Print screen apoi ctrl C-intri in paint si dai ctrl V.

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

Dai print screen de 2 ori si dupa intri in paint si dai ctrl zwinking

| sabiiiiiina a răspuns:

Hmmthinking
Pai. la tastatura in dreapta sus.ai un buton "Print Screen" happy big grin apesi pe ala. apoi te duci in PAINT si dai la "Editare" si apoi Lipire. Si o salvezi. Sper ca ai inteleshappy kiss

| カルメン a răspuns:

Pe tastatura langa tasta F12 este o tasta care se numeste print scrn apesi acea tasta apoi intri in paint sus in stanga langa file ai edit dai click apoi dai pastehappy

| Anemona a răspuns:

Pe tastatura ai mai sus un buton pe care scrie print screen. apesi pe acel buton, apoi intri in paint. dupa ce ai intrat in paint apesi in acelasi timp CTRL si V.:*succes

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Pai la tastatura ai undeva in dreapta sus PrintScreen, dupa te duci in Paint, dupa dai la Editare-->Lipire(Paste)-->la Instrumente->Selectie-->Dai pe invizibil(unde mai jos, la intrumentebig grin)iti selectezi ce vrei-->click dreapta pe mouse-->Copiere in...-->iti alegi unde sa salvezi gatahappySper ca te-am ajutat:*:*:*

| ardillabicolor a răspuns:

Eu fac chestia asta cu "Photoscape".winking Il instalezi in pc, dupa intri in el si dai la "Screen Capture" si o sa iti apara un chenar unde dai "Capture Full Screen" sau daca vrei sa selectezi doar o regiune dau la "Capture Region"winking Succes!

| BrainiaculEmoji a răspuns:

Bună!

Pe telefon -> apeși pe butonul -volum și butonul de pornire/oprire simultan
Pe calculator -> apeși pe tasta PrtScrn, apoi deschizi Paint și salvezi acolo.

Baftă!

| pinkbutterfly_7633 a răspuns:

E simplu:apesi Prt Scr SysRp(un buton de la tastatura-e in partea de sus mai la dreapta) apoi te duci in Pain dai Edit(editare) apoi Paste(lipire). Funda :X

| silentmaster a răspuns:

Este foarte simplu
ar trebui sa ai la tastatura un buton,, Print Scrn"
cand apesi tasta, ti se va face automat un screenshot(o poza)
te duci in paint si dai paste (Ctrl + V)
si iti va aparea imaginea

| Vanilla_4531 a răspuns:

Dai "print screen" de la tastatura... e un buton in dreapta sus...si apoi copy-paste