| Radu98765 a întrebat:

Cum imi creez o pagina de internet?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori iti faci o pagina folosind vreun site online unde dai 2 3 clickuri si iti face o pagina dupa niste sabloane

ori inveti html, css, php, mysql, js ceva despre serverele web, iti cumperi un hosting si gata.

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Pentru o pagina web serioasa iti trebuie:
1. Domeniu ( pana in 2 mil pentru.ro, platesti o data, sau vreo 50 lei pentru international, platesti anual)
2. Gazduire, gasesti si la 20 lei/luna
3. Situl in sine, poti face singur pe wordpress sau alta platforma, sau poti plati pe cineva sa ti'l faca.
Bafta

| edy99edy a răspuns:

Mai ai putea sa faci in mai multe feluri cu bani numeletau.ro sau.com sau gratuite de ex numeletau.wordoress.com
http://edyfilip.wordpress.com/ cam asa pe wordpress.com mai mere si pe ucoz.com dar eu recomand wordpress.com alegerea ta daca vrei gazduire cu bani iei donenile de pe rotld domenile *.ro;
poti sa te uiti pe youtube la tutoriale despre wordpress daca doresti sa te ajut ia facebookul meu https://www.facebook.com/#!/edy.filip
papa