| andra15 a întrebat:

Cum imi schimb parola la id de mess ca cineva imi stie parola si tot intra si nu stiu cu sa schimb parola.

13 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Dai la forgot your password si compeltezi formularele corect.

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Messenger->Si acolo jos de tot este Get a new Yahoo! ID si sub este Forgot yout password? si dai la Forgot... si dupa urmezi pasii de acolo. Bafta.

| GameMaster23 a răspuns:

Pai mai intai dai la "Forgot your password?"
Vezi aici (( este incercuit cu alb jos)) -->> http://imageshack.us/photo/my-images/42/unled2bmp.jpg/
Selectezi I Forgot my password
Vezi aici -->> http://imageshack.us/photo/my-images/4/unled3bmpk.jpg/
Iar apoi raspunzi la intrebari :D
Sperc ca te-am facut sa intelegi;)
Bafta!

| Frankie a răspuns:

Intrii pe http://mail.yahoo.com in stanga sus ai "Hello,, sing out, options... dai click pe hello, si apoi click pe account, bagi iar parola ta si apoi iti apar niste date, dai click pe change password si iti schimbi parola. succes.

| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Deci te bagi pe mess.Dai click sus pe bara unde scrie Messenger iar apoi dai click pe Account Infowinking
Iar de aici te descurci tuwinking
funda?
:X

| mihai16 a răspuns:

Pai trebuie sa intri pe mes si undeva ai un plic unde citesti mail,intri la mail si ai acolo undeva,sus in stinga, sus, unde scrie salut asa si dai pe profile si dai edit? si cam atat? succes? Lamuriri,, pe, id meu mihai16_08

| IDontCareeeeeeeeeeee a răspuns:

Intri pe mess.
messenger/my acount info/completezi cu parola actuala.change my password si de acolo te descurci tu.

| Baddboy a răspuns:

Intri pe mess dai pe /messenger- stanga sus/ my acount info/scrii parola de la mess(asta daca nu intra automat dupa ce urmezi pasii)/ dai change password/ scrii parola veche prima, si de doua ori parola noua bafta. nu uita fundita:p

| ioana100 a răspuns:

Sus in stanga scrie mesenger, da-i clik pe el iar dupa dai clik pe ''my acount info'' va trebui sa introduci parola ta si dupa apasa pe ''change yout password" iar dupa te descurcibig grin

| Cairo a răspuns:

Cand iti scrii id-ul apare undeva jos:forgot your password?
dai acolo, introduci datele si gata. fundita?big grin

| TheStreetBoy a răspuns:

Messenger -> My Account Info ->Password (scrii parola curenta) -> Sign in -> Change password -> Enter your Current Password (scrii parola curenta), Choose a New Password (alegi o noua parola), Confirm your New Password (confirmi noua parola) -> Save -> Continue -> Sign Out -> Sign in -> FINISH! Sper ca te-am ajutatwinking

| Smiile a răspuns:

Te duci la yahoo.com --> in stanga ai " mail" [ click pe "mail" ] --> sub "yahoo id" si "password" ai " i can't acces my account"--> dai pe el --> dai pe " i forgot my password " apoi pe "next " si faci tot ce iti cere acolo happy

| deyutza_8256 a răspuns:

Cum apare casuta de intrare pe mess jos de tot scrie forgot pasword intri acolo apoi dai inainte iti scrii id cu @yahoo.com la sfarsit apio mai jos apare ca o schema iar tu trebuie sa descifrezi literele si sa le scrii cum sant ele acolo mari sau mici si apoi trebuie sa raspunzi la doua intrebari cele pe care t-i le-ai pus cand ti-ai facut id apoi scrii parola noua dupa care o mai scrii odata apoi dai inainte si gata