| anku_4913 a întrebat:

Cum ma orientez in alegerea telefonului? Stiti vreun site pe care as putea gasi informatii despre tot ce inseamna telefon mobil?

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Www.telefonultau.eu pe mine ma ajutat mult, mai ales video urile cu explicatii super in limba romana. Cauta si pe youtube scrie telefonultau.eu romana si o sa gasesti, poti scrie si modelul de telefon la care vrei prezentarea. Baietii prezinta super bine, intra in meniu, fac multe chestii, vezi calitatea sunetului, touch-ului de exemplu!

9 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

Www.gsmarena.com; www.gsmland.ro. Eu le-am utilizat cu mult folos cand imi cautam un nou telefon. Sper sa te ajute si pe tine.

| viatadecacatt a răspuns:

Pai. te orientezi la ce telefon\telefoane iti plac tie, apoi te uiti la detalii pe google despre fiecare in parte, te mai consulri cu parintii (banuiesc ca ei ti-l iau) si vezi care este mai bun, apoi il cumperi.

| Nic a răspuns:

Te orientezi in functie de buget si ce vrei sa aiba acel telefon, pentru ce o sa-l folosesti.

| marga09 a răspuns:

Pai de exemplu eu daca vreau un telefon mai performant si "de fite" ma uit la camera cati mp are daca are cel putin 2mp e acceptabil, daca are mp3, bluetooth, 3g, radio si touchscreen daca se poate atunci e bun!
iar daca vreau un telefon sanatos la care sa vorbesc non-stop si sa ma tina bateria mult imi aleg un nokia 1100 sau telefoane d-astea dintre primele modele de nokia!
asa ca sa te uiti poti sa intrii pe vodafone.ro, cosmote.ro, germanos.ro ...etc.
sper ca te-am putut ajuta!:*

| Dodolo a răspuns:

Http://www.info-ghid.com/......bil-s.html
aici sunt criteriile

https://www.orange.ro/......gt505-pink
aici ai un model

si cred ca cel mai mult [adica pe tatal meu cel mai mult asta il preocupa] este valoarea sar... sa nu fie prea mare :D

sper ca te-am ajutat >:D<

| Titi_7923 a răspuns:

Http://www.telportal.ro/

Sper sa te ajute, Succes:)

| Ann™ a răspuns:

Http://www.nokia.ro/produse

Aici ai telefoane nokia. Daca apesi pe cel care iti place vei vedea mai multe informatii despre el.

http://www.cosmote.ro/ro/display.aspx?style=styles&ns=-10000&cid=17082

Aici ai mai multe genuri de telefone: LG, Motorola, Samsung...etc.

Soer ca te'am ajutat :*

| dnirinel a răspuns:

Daca vrei un samsung c3050 nou in cutie, informeazate despre el, e feminin, raportul calitate pret e cel mai bun la acest telefon, pentru detalii pe mes id:dnirinel