| Deco23 a întrebat:

Cum opresc Firewall din antivirus ( AVIRA ) ca mi-a fost blocata coonexinuea de firewall ( windows l-am oprit nu merge ) mai ramane o singura varianta anitivirisu. ce pot face?

1 răspuns:
| alecx4music a răspuns:

Nu cred ca exista antivirus care sa blocheze o conexiune. Firewall-ul din Windows sau din antivirus blocheaza programe sau jocuri care folosesc conexiunea de internet. Nu are cum sa blocheze conexiunea la internet. Deci alta este problema nu antivirusul. Asigurate ca ai toate cablurile ok in priza si in computer, verifica driverele la placa de retea si incearca sa faci o conexiune noua din control panel.