| dacia a întrebat:

Cum pot adauga un banner pe un blog creat in Wordpress?

5 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Pai daca ai un banner personal, incarca-l pe tinypic.com, ia codul de acolo (html), dupa care insereaza codul in blog.

| Cosmin_2153 a răspuns:

Pentru ce vrei tu, trebuie sa editezi fisierele temei de wordpress (fisierele php).

Daca ai blog pe wordpress.com, nu ai cum.

Daca ai blog al tau, pe un domeniu cumparat de tine, trebuie sa editezi un fisier php.
De ex., daca vrei sa apara sus (in header), trebuie sa editezi header.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e simplu de tot... dai in pagina wp-admin alegi pagina sau postul unde vrei sa inserezi banerul, dai in view html si inserezi codul acolo apoi dai update ...si gata!

| optimista_5827 a răspuns:

Google adsense big grin

| dacia explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Totusi, intrebarea mea era alta. Daca iau, de pilda, codul banner-ului TPU ( )si vreau sa-l instlez pe blog-ul meu Wordpress, cum procedez? In ce meniu al blog-ului intru si pe ce butoane apas?