| MiHai3122 a întrebat:

Cum pot afla cati hz are monitorul meu?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cauti manualul pe internet, asta daca nu il ai deja in format tiparit in cutia lui.

Sau instalezi HWinfo64, si te uiti in tabul Monitor, in partea dreapta jos iti sunt afisate modurile disponibile (rezolutie si Hz)

O alternativa sa vezi la ce rezolutie si cati Hz ruleaza la momentul dat, e sa scrii in caseta de cautare: dxdiag, deschizi aplicatia DirectX Diagnostic Tool si te uiti in tabul
Display - Current Display Mode

2 răspunsuri:
| RăzvanSTO a răspuns:

Scrie pe spatele monitorului sau cand intri intr-un joc iti va aparea in coltul din stanga sus, sau cel putin asa e la mine, dar cel mai sigur uita te pe spatele monitorului

| Rpgdei a răspuns:

Cauta modelul pe internet, acolo poti afla dar teoretic parca 60.