| agent00o a întrebat:

Cum pot afla ce Capacitate Hard Disk am? din pc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Start--> (ai in dreapta jos un Run) Run --> scrii in casuta DxDiag/dxdiag--> Enter. Aici iti arata totul despre calculator

2. My computer--> Click dreapta C--> proprietens--> aici iti arata cat ai liber pe C, cat e ocupat, si cat ai in total
My computer--> Click dreapta D--> proprietens--> La fel si aici.

Aduni cat ai total in C si in D si aflii big grin

3 răspunsuri:
| spinake a răspuns:

Te duci in My Computer si ai partitii gen Local Disk. Dai click pe 1 si iti arata in stanga marimea in GB sau daca ai windows SEVEN iti arata sub LOCAL DISK marimea.

Răspuns utilizator avertizat
| AxYxD a răspuns:

Sall...hard disku din pc nu poti vedea doar cand il deschizi daca scrie niste date pe la inceput scrie cam ceva de genu memory hard disk 2024702889kb (exemplu) asta-i memoria sau daca vrei sa te referi al rami sau ghz dai clik dreapta pe my computer si dai la proprietati happy