| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla ip-ul unei persoane? Si cum pot sa ii uploadez un fisier de tip vbs(windows error message)? Vreau sa ii fac o farsa gen: O sa vin dupa tine! Multumesc TPU

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ip il afli simplu, ii dai un link catre un un script care ii citestea IP ul si il logeaza undva pentru tine.

ca nu poti face ce vrei tu cu IP ala e alta discutie deja.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa poti afla adresa IP a unei persoane, in general, inseamna scanarea retelei ceea ce inseamna infractiune penala.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Adresa ip este o informatie public, absolut orice site pe care il accesezi obtine aceasta informatie.

Ce zici tu acolo ca e ilegal, e scanarea de porturi, e alta mancare de peste

Bula
| Bula a răspuns:

Pana ce aflii, isi schimba IP-ul... big grin
Mai repede vei primi tu mesaj de avertisment sau de cercetare penala decat sa-i ajunga mesajul tau. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Gresesti enorm, scanarea porturilor si a unei retele informatice, fara aprobare, este infractiune! Adresele IP nu sunt publice, si chiar daca orice website vede adresele IP ale vizitatorilor, nu are dreptul sa le faca publice. Aceste aspecte le poate confirma orice administrator TPU.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu ce rahat am zis? ca scanarea de porturi este ilegala.
Poti oricand sa iti faci o pagina care afla adresa oricui o aceseaza, nu e niciun secret IP ul.

| peperonies a răspuns:

Full de hackeri pe TPU.