| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ascunde data de nastere de pe Facebook sau sa o scot de tot? Adica sa nu se vada nici cand da cineva la "about". Vreau sa bag pe cineva la prieteni dar nu vreau sa imi vada data de nastere si o sa-i apara acolo cand va fi ziua mea.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Te duci la about (despre). Sub data nasterii o sa iti apara Editeaza informatiile generale si de contact.

Te duci unde iti scrie data nasterii si dai click pe Glob si dai la confidentialitate Doar Eu si o sa iti apara doar daca te uiti de pe contul tau data nasterii, celorlalti nu o sa le apara nimic.

https://www.facebook.com/numefacebook/about?section=contact_basic