| vlad96 a întrebat:

Cum pot configura un router dir 600 fara cd si sa am internet wireless? please help me

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Din browser-ul de internet dai adresa 192.168.0.1 si ar trebui sa intri in meniul de configurare router. Daca nu-l recunoaste wireless. conecteaza-te prima data cu un cablu, faci setarile si apoi o sa iti mearga si fara cablu. Setarile sunt exemplificate aici http://reviews.magiccomputers.ro/router-wireless-d-link-dir600/

| mihai_1207 a răspuns:

Eu am un dir 615 si il configurez fara cd. deschizi un browser si scrii la adresa ip.ul 192.168.0.1 si asa te conectezi wireless la router. daca nu ai umblat deloc la el user-ul ar trebui sa fie "admin" iar la parola nimic. Dupa ce te conectezi dai pe "internet connection setup wizard" dupa care urmeaza 4 pasi usori si pe urma, gata! A, si la chestia cu MAC-ul placii de retea, nu scrii nimic. Succes!