| AndutzaAndu a întrebat:

Cum pot face o "captură" pe desktop? Adică... ca şi cum aş face o poză desktopului meu, nu ştiu cum să mă fac mai înţeleasă de atât thinking

Răspuns Câştigător
| corcodusa a răspuns:

1. Apesi tasta http://www.forums9.ch/webtips/doku/PrintScreen/PrintScreen003.JPG [uite pe imagine]
2. Deschizi programul Paint
3. Edit->Paste
4. Save ( dai un nume si scrii ". jpg")

18 răspunsuri:
| Kidd a răspuns:

Cu un program. Nu mai stiu cum se numeste. Am dat raspunsul doar ca sa aflu si eu laughingSa nu pierd intrebarea.
O sa urmaresc intrebarea.

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

1. apesi pe butonul de dupa F12 2. Deschide paintul 3. dai Paste

| laviniaerg a răspuns:

Dai print screen (este o tasta undeva in dreaptra sus) si apoi te duci in paint si dai pastewinking simplu

| matraguna1 a răspuns:

Ai un buton la tastatura care se cheama: Print Screen. Apesi pe el, deschizi programul din windows Paint, si dai Paste intr-un document nou (sau Ctrl+V). Salvezi apoi imaginea si gata. Il ai ca poza.

| HardcoreCountry a răspuns:

Vezi ca pe tastatura trebuie sa ai un buton "Print Screen". Apesi pe el in timp ce ai desktopul deschis fara nici un program deschis pe el. Apoi intri in paint si apesi ctrl+v. O sa iti apara desktopul. Salvezi imaginea. Sper ca te-am ajutat.

| Leyla_8524 a răspuns:

Poi dai Print Screen. Deschizi photo scapeul si dai la crop. Dupa ce ai intrat dai ctrl+v. Sper ca ti'am fost de ajutorwinkinghappy:*

| matt25 a răspuns:

Ai pe tastatura ta, deasupra sagetilor un grup de 6 butoane, acolo ai si un buton in stanga primul daca nu ma insel, se numeste print screen, sau prt screen. Apesi pe el, dupa te duci in Paint, dai ctrl+v si iti apare poza desktopului.

| Skeletonized a răspuns:

Deasupra butonului "Insert" (de deasupra lui "Delete" laughing ) este un buton mic "Prt Scr". Cand il apesi acesta face o poza a ecranului. Intra in "Paint" (Start -> All programs -> Accessories -> Paint) "Ctrl +V" sau "Edit" -> "Paste". Salvare si gata! big grin

| O.o V@13n7!n@ o.O a răspuns:

Cu super screen capture eu pe asta il folosesc

| ghimbascosmin a răspuns:

Faci o poza desckopului tau cu un aparat foto sau un telefon performant

| DeyCj a răspuns:

Apeşi tasta Print Scrn/SysRq de pe tastatură, apoi deschizi orice editor de poze(paint, picture manager, etc)şi îi dai CTRL+V sau click dreapta şi paste şi vei avea imaginea completă a desktop-ului sau dacă vrei să faci o poză numai la o fereastră deschisă apeşi CTRL+PRINT SCREEN/SYS RQ şi appoi îi dai paste sau CTRL+V în orice editor de poze pe care îl ai şi appooi o salvezi cu save sau Save as.
Succes şî sper că te-am ajutat.
PS
La asta îi zice screeshot(aşa ca să ştii şi tu pe viitor cum îi zice), că poate vei mai întâlni termenul şi îţi va prinde bine să îl cumoşti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penis

| Ela_8933 a răspuns:

Print scape dupa intrii in paint si dai ctrl v

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu programul... 5 Clicks...foate simplu in schimd iti las si linkul d unde sa il descarci http://www.screen-capture.net/ bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Niculescu_Eduard_1980 a răspuns:

Daca ai windows xp foloseste camtasia 5, 6 sau 7 daca iti merge... daca ai windows 7 foloseste camtasia 7 sau ultima versiune 8

| AlexandraPrincess a răspuns:

Poti cu Snipping Tooll!winking

| octavianlamba a răspuns:

Pei nu-ti trebuie nici un program:
1)trebuie sa apesi tasta PrtSc SysRq
2)intri in apint si dai ctrl+v sau dai paste
3)dupa aia iti salvezi fotografia
bafta sper ca tiam putut de folos