| 102030401234 a întrebat:

Cum pot muta pozele de pe telefon pe cardul SD.

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Daca e telefon cu Android, exista o aplicatie numita Fisierele mele, My files sau cu o alta denumire care e un manager de fisiere si permite selectarea si mutarea pozelor din memoria interna pe cardul SD. Sunt si aplicatii manager de fisiere pe care le putem instala noi din Magazin play si fac acelasi lucru. (in cazul androidului 4.4 merge fara root numai aplicatia preinstalata)
Pentru selectarea unei poze se tine degetul nemiscat mai mult timp pe o poza in cadrul aplicatiei Fisierele mele si se vor putea selecta pozele.
In plus, in multe cazuri e posibila setarea aplicatiei "Camera foto" sa faca pozele direct pe cardul SD.
http://www.orange.ro/......card-65815

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, le marchezi, apoi dai mutare pe cardul SD.

| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu se salveaza automat in card, in momentul cand faci poza. Esti sigur(ă) ca sunt in memoria telefonului?