| Tanase_Florin_1982 a întrebat:

Cum muti pozele si filmuletele din telefon pe cardul microsd al telefonului la un Samsung galaxy s duos 7562?
Sau cum le poti muta pe calculator prin cablul de date?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu Samsung Kies poti muta pe calculator cu cablu de date.Il gasesti cautand pe Google.Esti sigur ca pozele si video nu sunt deja in microsd? Se salveaza automat.

| horia2012 a răspuns:

Pentru a le transfera pe card, te duci in magerul de fisiere pe care orice Android il are, navighezi pe cardul sd, te duci pe fiecare fisier in parte, tii apasat si o sa-ti apara mai multe functii (copy, move, paste). Poti selecta si mai multe o data.
Cardul extern apare ca "external sd card"
Pentru cablu incearca prima data sa-l conectezi la pc, iar din meniu alegi "mass storage" (stocare in masa" si vezi se conecteaza. Daca nu instalezi Kies.

| Maria_Raluca_1977 a răspuns (pentru horia2012):

Unde gasesc menegerul de fisiere!? Am Samsung J5

| KevinAnthony a răspuns:

Pentru a transfera anumite fișiere din memoria telefonului pe cardul de memorie instalează aplicația AppMgr III (App 2 SD) de pe Magazin Play.

| darrio2007 a răspuns (pentru KevinAnthony):

Sa o crezi tu.Cu aceasta aplicatie muti doar aplicatii.Nu fisiere video sau foto.Mai intereseaza-te.

| Boicu_Bogdan_2001 a răspuns:

! Intra pe,, Fisierele Mele" si ai acolo toate pozele si videoclipurile si documentele, apoi le selectezi si alegi optiunea mutare, apoi le multi.Simplu!

| Julien2018 a răspuns:

Salut. Raspunsul este valabil pentru :
1. Samsung Galaxy J5 ( nume complet J510FH);
2. pentru cei care NU au instalat nici o aplicatie gen "file manager" separata de softul original al telefonului.
Urmati pasii urmatori :
1. deschideti "Setari";
2. "Intretinere dispozitiv"';
3. "Stocare";
4. veti vedea trei puncte verticale in coltul din dreapta sus. Aceste puncte semnifica un meniu. Apasati si veti vedea "Setari de stocare";
5. Veti vedea "Memorie dispozitiv" si "Cartela SD";
6. Apasati pe "Memorie dispozitiv";
7. Ultimul rand in jos este "Explorare";
8. in "Explorare", veti vedea toate folderele memoriei interne;
9. verificati fiecare folder ca sa va amintiti/revedeti unde sunt stocate fisierele/datele dorite;
10. tineti apasat pe folderul/fisierul dorit;
11. sus in dreapta apar cele 3 puncte verticale care ascund un meniu;
12. apasati pe cele 3 puncte. Veti vedea meniul cu optiunile: "mutare", "copiere", "redenumire", "adaugare comanda rapida", "arhivare", "detalii";
13. alegeti "mutare" cand vreti ca fisierul sa fie prezent NUMAI pe SD card (va fi sters din memoria interna, deci nu-l mai puteti vedea pe telefon);
14. alegeti "copiere" si fisierul dorit va fi prezent si in SD card, si in telefon;
15. scoateti memoria SD card si introduceti-o in note-book sau in computerul desktop. Evident veti face asta in fanta/slotul de citire memorie;
16. copiati informatiile dorite pe hard disk;
17. optiunea nr. 13 va ajuta ca telefonul sa functioneze mai rapid : o memorie interna cat mai libera este mult mai rapida decat una plina.
Succes!

| Traian_Luca_1956 a răspuns:

Cum muți pozele de pe ipfon6 pe un styk, cu ajutorul unui cablu?