| daηă a întrebat:

Cum pot pune parola la un fisier? Exista vr`un program? Sau vr`o setare?

Răspuns Câştigător
| Th3eo a răspuns:

Click dreapta pe un folder >> adauga intr-o arhiva >> avansat >> setare parola >> introduci parola si gata

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cea mai simpla metoda este cu WinRAR arhive(care il ai deja in computer: clik dreapta pe folder>add to archive>apoi pe arhiva formata dublu clik (se deschide) >clik pe file(stanga sus)>clik pe "set default password"si in fereastra nou deschisa scriem o parola (ce vrei tu) > apoi bifezi "encrypt file names"> clik ok si gata. Folderul din care s-a format arhiva il arunci si asa iti ramane doar fisierul WinRAR care este parolat! Nu se deschide decat cu parola! Daca nu ai WinRAR in computer(desii ma indoiesc) descarca-l de aici http://www.rarlab.com/download.htm dai clik unde scrie Romana 32 bit sau 64 bit in functie de ce windows ai! Succes!

| kire a răspuns:

Bagi fisierul intr-o arhiva si dupa pui parola la arhiva.

| DennK a răspuns:

Nu, nu exista programe. e si mai simplu:dai click dreapta pe desktop si scrie compressed (zipped) folder.
daca nu stii cum pui parola, da-mi un mesaj privat.
Sper ca te-am ajutat.