| CojocaruMarius240519 a întrebat:

Cum pot recupera pozele de pe un telefon cu display-ul spart?

10 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Prin cablul de date?

| Andrei181 a răspuns:

Îți recomand sa vizitezi un gsm.

| relian a răspuns:

Conectezi la un calculator telefonul si copiii pozele din telefon pe calculator si aia e tot, ai terminat lucrarea.

| anonimg a răspuns (pentru relian):

Prin cablu de date ar trebui să se vadă telefonul în "my computer", lângă partițiile :C, big grin, etc.

| cfrtobias a răspuns (pentru anonimg):

Daca poate nu vede ecran deloc si sa dea accept se vede acolo? poate de are card in telefon sa schimbe in alt telefon

| anonimg a răspuns (pentru cfrtobias):

Atunci cand telefonul este conectat la pc prin cablu de date, in mod automat telefonul se vede ca si o partitie -ca in imaginea asta: https://postimg.cc/WFZCdxkK
Apoi da clic pe telefon si acolo ii apar mai multe foldere, din care unele sunt cu imagini; si le copiaza in pc.
Dar daca in acelasi timp este necesara si o actiune de a da clic pe telefon, atunci ori da clic pe bajbaite (daca ecranul mai functioneaza), ori se duce cu telefonul la service.

| cfrtobias a răspuns (pentru anonimg):

Asta vom afla poate de ne zice cat de spart e ecran, parca e spart de tot si nu poate umbla

| anonimg a răspuns (pentru cfrtobias):

Daca nu poate sa foloseasca ecranul, atunci foloseste ultima varianta: service-ul.

| CojocaruMarius240519 explică (pentru relian):

Nu pot, cere permisiunea pe telefon + trebuie sa bag codul pin

| relian a răspuns (pentru CojocaruMarius240519):

Aia e problema ta, daca ai pus parola sau despre ce cod spui tu.
Eu am iphone, iar cand conecteze la calculator numi cere nimic, pur si simplu apare pe calculator iphone, deschid si pot lua poze din telefon.Bine ca nu am parola pe telefon, nu am absolut nimic cod sau mai stiu eu alte minuni de genul asta.
Mergi la un service in cazul asta pentru ca singur nu vei putea rezolva.